Płytki na ścianie

Ceny glazurnika w Katowicach, za co zapłacimy i ile glazurnikowi z Katowic?

Cenniki usług glazurniczych w Katowicach, ale i innych miastach w Polsce, są często poszukiwane w sezonie wiosennym i letnim. Wtedy najczęściej decydujemy się na zmiany, wykonanie remontu, szukamy specjalistów i oczywiście interesujemy się cenami takich usług. Co składa się na ofertę glazurnika i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Od czego zależą ceny usług glazurniczych?

Cenniki glazurników mogą różnić się między sobą. Jest to spowodowane m.in. lokalizacją. Inne stawki będzie miał fachowiec z Katowic, a inne z Warszawy i Krakowa. Wpływ na ceny ma też doświadczenie glazurnika. Dobrzy specjaliści, tacy, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów, mogą podnosić stawki. Wiele zależy też od rodzaju wykonywanej usługi i stopnia trudności zlecanych prac. Przyjrzyjmy się cenom glazurników z Katowic.

Glazurnik Katowice – jakie stawki?

Cennik glazurnika zależy od konkretnej pracy, która ma wykonać. Podawane stawki dotyczą 1 metra kwadratowego. Za układanie glazury w Katowicach należy zapłacić od 45 do 75 zł, jeżeli chodzi o układanie gresu, jest ono nieco droższe, może kosztować nawet ponad 80 zł.

Układanie dekorów to wydatek rzędu 10 – 40 zł. Za kafelkowanie terakotą zapłacić należy od 30 do 90 zł. Na cenę ma wpływ także sposób układania płytek. Jeśli w grę wchodzi mozaika, wtedy koszt wzrasta i może wynieść nawet 130 zł. Kosztowne jest też opłytkowanie schodów. Kosztuje ono od 70 do 120 zł.

Oferta glazurnika to nie tylko samo płytkowanie. To też szereg innych prac, niektóre z nich przygotowują podłoże do kafelkowania, inne uzupełniają płytkowanie. Część tych czynności również obowiązuje cena za 1 metr kwadratowy. Przykładowo, skuwanie starej glazury to wydatek do 30 zł. Układanie dekorów może kosztować 10 – 40 zł, opłytkowanie zabudowy rur ok. 50 zł, montaż cokołów ciętych 10 – 30 zł. Najmniej zapłacimy za fugowanie, od 5 do 10 zł.

Niektóre stawki dotyczą wykonanych sztuk, nie biorą pod uwagę metrażu. Zgodnie z takim rozróżnieniem, opłytkowanie brodzika może kosztować od 40 do nawet 350 zł, w zależności od stopnia skomplikowania, powierzchni itp. Kafelkowanie wanny jest nieco droższe, za to trzeba zapłacić 120 – 500 zł. Wykonanie półki lub wnęk z glazury to wydatek rzędu 90 – 300 zł.

Kiedy stawki glazurników wzrosną?

Decydując się na zlecenie prac glazurnikowi, warto pamiętać, że podane ceny nie są „sztywne”. Są sytuacje, w których stawki te mogą wzrosnąć. Dotyczy to stopnia trudności prac, dodatkowych życzeń klienta, np. oszlifowania krawędzi płytek, układania płytek w inny sposób niż w klasyczny. Dodatkowo płatne jest wiercenie otworów w glazurze, warto dopytać o szczegółowy cennik usług.

Jak znaleźć dobrego glazurnika?

Podczas poszukiwań dobrego glazurnika, warto popytać o polecenia wśród znajomych. O niektórych można przeczytać też opinie w internecie. Na pewno nie można kierować się niską ceną, ta niestety może świadczyć o wątpliwych umiejętnościach takiego glazurnika. Do dobrego fachowca trzeba umawiać się z wyprzedzeniem, co też jest istotne przy poszukiwaniach specjalisty.

Jedna myśl w temacie “Ceny glazurnika w Katowicach, za co zapłacimy i ile glazurnikowi z Katowic?”

  1. Mam wrażenie, że teraz jest ciężko znaleźć jakiegokolwiek glazurnika… Fachowców jak na lekarstwo i wszyscy mają pozajmowane terminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *